Benkó Barbi a 27. helyen végzett Londonban

13:47 | 2012 08. 11.

Kategóriák: Sport

A világ- és Európa-bajnok Julie Bresset nyerte meg a női hegyikerékpárosok versenyét a londoni olimpián. A magyar induló, Benkó Barbara 27. lett. Benkó Barbara a világranglistán elfoglalt helyének köszönhetően csak a 4., utolsó sorból indulhatott a futamon.

A magyar versenyző az elején feljött a 18. helyre, ám utána fokozatosan visszacsúszott, és a sereghajtók között tanyázott.

Benkó végül a 27. helyen fejezte be a futamot, előle kiesett a kolumbiai és a norvég rivális, valamint sikerült maga mögött tartania a dél-afrikai Candice Neethlinget. Az első helyért a világ- és Európa-bajnok Julie Bresset, valamint a címvédő Sabine Spitz között folyt nagy csata, ám előbbi a végén sikeresen ellépett riválisától, és bő egy perc különbséggel meg is nyerte a viadalt.

A harmadik hely az amerikai Georgia Gouldé lett.