A Jobbik Magyarországért Mozgalom zsámbéki alapszervezetének elnökével, Leczki Imrével a Szent Korona Rádió munkatársa beszélgetett. A kezdetekről, a település jelenlegi helyzetéről, az elért eredményekről és a jövőről – egy szebb magyar jövőről.

A Jobbik Magyarországért Mozgalom zsámbéki alapszervezetének elnökével, Leczki Imrével a Szent Korona Rádió munkatársa beszélgetett. A kezdetekről, a település jelenlegi helyzetéről, az elért eredményekről és a jövőről – egy szebb magyar jövőről.

Zsámbék egy csodaszép kisváros a Pilisvörösvári kistérségben. Lakosai olyan látványosságokkal büszkélkedhetnek mint a Zsámbéki templom és kolostorrom, a várkastély és a napórás iskola, valamint nem utolsó sorban a Lámpamúzeum, amely 1995-ben bekerült a Guiness Rekordok Könyvébe.

– Mikor és kik alapították meg a Jobbik Zsámbéki szervezetét, de talán ami ennél is fontosabb kérdés, hogy mi ösztönzött benneteket az összefogásra?

2009.Február 14-én lelkes zsámbéki polgárok alapították meg a helyi Jobbik szervezetet. Olyan emberek szánták el magukat a politizálásra akiknek elegük volt már az ámításból, hogy semmibe veszik őket, lábbal tiporják szabadságuk. Az alapítók közt vannak 3-4 gyermekes családapák-anyák, tanárok, javarészt a városba nemrég költözött polgárok, akik szeretnék megváltoztatni a magyar jövőt. Egy boldogabb, szabad Magyarországért dolgozunk, mi több, közülünk páran a helyi hagyományőrző baráti kör munkájából is kiveszik a részüket.

– Az elmúlt húsz évben milyen politikai vezetése volt a településnek?

Először MSZP-s, de miután elhunyt a polgármester, függetlenek jöttek civil támogatással. 2006-tól fideszes polgármester és fideszes többségű képviselőtestület van. De volt itt már minden, az emberek nagy része a fideszeseket ismeri. Többnyire egységben indultak, de menet közben összevesztek. A mostani testületet kivéve mindig más polgármester volt, mivel szétszakadtak egy liberális fideszes és egy konzervatív fideszes táborra , ezért 3-4 ember kivételével mindig más képviselők adták át egymásnak a városháza kilincsét. A széthúzásuk miatt nem sok minden változott az idők folyamán, és még ha javarészt jót is akartak a településnek, az érdekellentétek mindig kiéleződtek.

– Történtek visszaélések az előző vezetés alatt, illetve mi a helyzet a mostani fideszes képviselők munkájával?

Az előző testület narancs többségű volt, azonban a ciklusuk felénél kialakult egy liberális, két MSZP-s és egy fideszes csapat. Igazából annyi történt, hogy sikerült megakadályozniuk a polgármestert, hogy behozza a városba a Penny Market és a Teva multicégeket, ami persze nem kis fegyvertény. Ettől eltekintve sajnos sok fejlődés nem történt – inkább a harc folyt a két csoport között. Pedig gyönyörű a Romtemplom,a Nyakas-hegyről belátni az egész zsámbéki medencét. A falusi turizmus terén lenne mit tenni ilyen közel Budapesthez. Ilyen adottságokkal virágoznia kellene Zsámbéknak. A jelenlegi álláshalmozó polgármester, Csenger-Zalán-Zsolt, nem tudni mit tervez a várossal azon kívül, hogy eddig mindenhol mosolyog – bizonyára az egyre csak vastagodó bankszámla lehet jókedvének valódi oka.

– Mit ért el eddig a zsámbéki Jobbik?

Először a pártot kellett megmutatni az embereknek, hogy megismerjenek minket, megtudják, hogy értük dolgozunk, hogy milyen emberek vagyunk. Az EU kampány idején szórólapozással, kampányrendezvényekkel, valamint standolással kezdtük a tapasztalatszerzést. Egyik kampányból a másikba csöppentünk. Az alakulásunk óta szerencsére egyre többen ismerték meg a pártot és személy szerint minket is.

Részt vettünk amilyen eseményen csak lehetett, 4-en indultunk az önkormányzati választásokon, ahol egész jó eredményt értünk el. Egyikünk a középmezőnyben végzett, míg hárman 280-200 körüli szavazatot kaptunk ami persze nekünk nem felelt meg, hisz be akartunk kerülni a testületbe legalább egy fővel. Mostanra elfogadottak lettünk, egyre több embernek sikerül felnyitni a szemét, még ha nehezen is megy. Egy összetartó csapat vagyunk, nálunk nincsenek kilépések, veszekedések és tervezzük egy ifjúsági tagozat létrehozását is

– A lakosok körében mivel tervezitek népszerűsíteni a helyi szervezetet?

Nemzetépítő rendezvényekkel, az ifjúsági tagozat létrehozásával a fiatalokat is be szeretnénk vonni az édes hazánkért folytatott munkánkba. Szerettünk volna saját újságot is, de a médiatörvény miatt sajnos le kellett tennünk róla. Célunk minél több ünnepünket megünnepelni, hőseinkről megemlékezni a városban, megismertetni az emberekkel, hogy milyen szép és értékes kultúrája van nemzetünknek. Szeretnénk a városban elérni, hogy a lakosok tisztában legyenek történelmükkel, büszkék legyenek magyarságukra. Sajnos ötleteinknek csak az anyagiak szabnak határt, de ennek ellenére tervezünk előadásokat, filmvetítéseket ismert Jobbikos képviselőkkel is.

– Ha azt kérném, foglald össze egy mondatban, mi a célja ennek a fiatal csapatnak, mit mondanál?

– Azt válaszolnám, amit érzünk és gondolunk – megalkuvás nélkül mindent megtenni büszke magyarként egy szebb, boldogabb, magyar jövőért! Ezt szeretnénk.

(Jozi – Szent Korona Rádio)

Kapcsolódó cikkek:
Lenhardt az első, Gulyás Dénes az utolsó
Polgármesterek és képviselők a környéken