A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. saját működésének szakmai tapasztalatai alapján üdvözli azt a kormányzati szándékot, hogy az országban jelenleg működő négyszáz víziközmű vállalat száma 30 körülire csökkenjen.

A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. saját működésének szakmai tapasztalatai alapján üdvözli azt a kormányzati szándékot, hogy az országban jelenleg működő négyszáz víziközmű vállalat száma 30 körülire csökkenjen.

Vogel Csaba, a DMRV Zrt. vezérigazgatója Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár szerdai, a víziközmű szolgáltatás állami koncepcióját ismertető szolnoki sajtótájékoztatóján tett kijelentésére reagálva úgy fogalmazott, szakmailag helyes törekvésnek tartja az elkövetkezendő évekre tervezett víziközmű összevonásokat.

– Minél nagyobb és összefüggő területen szolgáltat egy víziközmű társaság, annál hatékonyabban és kedvezőbb áron láthatja el feladatait, és biztosíthatja a biztonságos ivóvízellátást – jelentette ki Vogel Csaba. A vezérigazgató szerint jó példa minderre a DMRV Zrt. márciusi, stratégiai fontosságú szolgáltatási területbővítése. A tulajdonosi elvárásoknak és a nemzeti érdekeknek is megfelelő egyesülésnek köszönhetően a Nyugat-Nógrádi régió 54 települése számára lett 10 százalékkal olcsóbb a víz- és szennyvízszolgáltatás. Az érintett településeken mindemellett márciustól javuló minőségre és vízbiztonságra is számíthatnak a fogyasztók.

(dunakanyar.hu)

Kapcsolódó cikkek:
Főgáz: Április második felétől a pilisvörösvári ELMŰ ügyfélszolgálaton is
Megkapták az engedélyt – Bárki válthat Tigázra