Megjelent a Piliscsabai Polgár márciusi száma. Benne interjú olvasható Piliscsaba új jegyzőjével, de ahogy már megszokhatták helyet kaptak az újságban Simon Gyula írásai, a közbiztonsági hírek, és egy kis összefoglaló a március elsején tartandó Polgári védelem világnapjáról is.
Megjelent a Piliscsabai Polgár márciusi száma. Benne interjú olvasható Piliscsaba új jegyzőjével, de ahogy már megszokhatták helyet kaptak az újságban Simon Gyula írásai, a közbiztonsági hírek, és egy kis összefoglaló a március elsején tartandó Polgári védelem világnapjáról is.
Ebben a hónapban is a második oldalon az anyakönyvi hírek mellett számos programra, kiállítás megnyitókra, hangversenyekre, előadásokra, invitáljuk Önöket. Itt találja meg az olvasó, hogy március 15-én, kedden 10 órakor Piliscsaba Nagyközség Önkormányzata megemlékezést tart az 1848-as forradalom, és szabadság harc emlékére a Községháza előtti téren, illetve a kitelepítések 65. évfordulója tiszteletére március 26-án, szombaton 16.00.-kor az Uradalmi ház udvarán a Piliscsabai Németek Kulturális Egyesülete, Német Nemzetiségi Önkormányzata tart megemlékezést.
A hétköznapi és nagyböjti miserendet is ezen az oldalon találják az olvasók. Majd interjú olvasható Piliscsaba új jegyzőjével. A negyedik oldalon, ahogy már megszokhatták, Simon Gyula írásai, a közbiztonsági hírek, és egy kis összefoglaló a március elsején tartandó Polgári védelem világnapjáról található. Napról napra rovatunkban a februári eseményekről, többek közt a Nyugdíjas Egyesület által szervezett Japán estről kapunk beszámolót. Bálint Odett a Szociális és Családsegítő Központ intézményvezetője hívja fel a figyelmünket az igazolatlan iskolai hiányzások okozta problémákra. A hetedik oldalon a nagyböjtről osztja meg gondolatait Szabó Gyula katolikus plébános, Soósné Jeckel Eszter református hitoktató és Kézdy Péter evangélikus lelkész az olvasókkal. A nyolcadik-kilencedik oldalon az önkormányzati hírekben Bácskai Beáta alpolgármester írt beszámolót a február 22-i testületi ülésről, melyben többek között döntés született a Piliscsabai Polgár főszerkesztőjének személyéről is. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem a testületnek a bizalmat, hogy az én pályázatom nyerte el tetszésüket leginkább. Papp István a Pénzügyi Ellenőrző Bizottság külső tagja az önkormányzat 2011. évi költségvetéséről írt. Itt találja a kedves olvasó az óvodai és iskolai beiratkozások dátumát, melyek már márciusban elkezdődnek! Piliscsaba Nagyközség Önkormányzata 2011. április 5-én délután öt órakor a CÉH Egyletben – Templom tér 13 (Az Uradalmi ház udvarában lévő épületben) közmeghallhatást tart, a dátumot és helyszínt a kilencedik oldalon találja az olvasó.
A 10. oldalon dr. Miklósvári Géza a Piliscsabai Sport Egyesület elnökének a beszámolóját olvashatjuk, majd a falunkbéli óvodák híreit. Később Kati néni mesél nekünk a régi időkről, majd Mocsáry Dezső matematika szakos általános iskolai tanár urat (aki 12 éve független önkormányzati képviselő) is köszöntjük, ugyanis idén ő kapta meg a Ward Mária díjat. Ezúton is gratulálunk neki! Dr. Ujházy András az iskola igazgatója írt az eseményről beszámolót. Radványi Bélával a ’48-as szabadság harcról emlékezhetünk a tizenharmadik oldalon. Majd Dienes Jenő Attila invitál minket a 2011-ben újra indított Piliscsabai Képzőművész Körbe, melyről bővebb információt a 14. oldalon találhat az érdeklődő. Ne feledkezzünk meg a tüdőszűrésről, mely március 21-e és április elseje között lesz a Szociális és Családsegítő Központban, a Bajcsy-Zsilinszky út 44.szám alatt. A pontos dátumok, és időpontok az újság 15. oldalán találhatók. Ne feledjük, minden 30. életévét betöltött lakosnak kötelező évente egyszer tüdőszűrésen részt venni. A vizsgálat ingyenes, személyigazolványt, TB kártyát, és a tüdőszűrő kiskönyvet kell csak magunkkal vinni.
Sajnálatos módon az újságból kimaradt a Piliscsabai Védőnők által szervezett elsősegély tanfolyam meghívója, elnézést kérek érte.
A Védőnői Szolgálat 2011. április 2-án ismét oktatást szervez, „Mit tegyünk, amíg a mentő megérkezik” címmel.Az oktatás délelőtt 9 órakor kezdődik a Iosephinumban, és kb.: 13 óráig tart. A Magyar Gyermekmentő Alapítvány munkatársaitól kapunk először elméleti, majd gyakorlati tudnivalókat arról, hogy mit tegyünk, ha a csecsemő vagy kisgyermek félrenyel, megég, magasból leesik, vagy épp megszólal a légzésfigyelő. Várunk minden édesapát, édesanyát, nagyszülőt, mindenkit, a téma érdekel. Az előadás ingyenes, kihelyezünk azonban egy kis dobozt, melybe bármilyen adomány bedobható az Alapítvány javára.
További információ: Krasznai Gyöngyi védőnőnél kérhető a 06-30-410-1175-ös telefonszámon.
Kellemes időtöltést kívánunk a márciusi Piliscsabai Polgárhoz a szerkesztőbizottság, és magam nevében!
Császár Claudia – főszerkesztő