Mint arról korábban beszámoltunk, a pilisszentiváni óvodát és iskolát sikeresen újították fel idén. Az átadó ünnepséget szombaton tartják. Alább megtalálható minden információ a két épület felújításával kapcsolatban.
Mint arról korábban beszámoltunk, a pilisszentiváni óvodát és iskolát sikeresen újították fel idén. Az átadó ünnepséget szombaton tartják. Alább megtalálható minden információ a két épület felújításával kapcsolatban.
Az óvoda
Pilisszentiván Község Önkormányzata örömmel jelenti be, hogy a „Közoktatási intézmények beruházásainak támogatása” keretében benyújtott „Süss fel Nap!” című projekt megvalósítása, amelyre 159.939.801 Ft támogatást nyert el, befejeződött.
A beruházáshoz kapcsolódó zárórendezvényt 2010. október 16.-án 15.30 órai kezdettel tartjuk.
Helyszín: Pilisszentiván, Óvoda u. 5.
A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Pályázatunk célja
Pilisszentiván község egyetlen óvodájának (amely német nemzetiségi intézmény) hosszú évek óta esedékes infrastruktúrájának, eszközfejlesztésének, teljes körű akadálymentesítésének megvalósítása volt.
Óvodánk 1947-ben épült, majd ahogy a falu növekedett, úgy növekedett az igények szerint az óvoda épülete is. A különböző fejlesztések a legtöbb esetben „tűzoltás” jellegűek voltak, nem került sor komplex fejlesztésre. Ennek következtében az intézmény infrastruktúrájában számos kivetnivalót volt. Hiányzott az orvosi szoba, a felnőtt öltöző, két csoport szoba sötét, kettő túl kicsi, volt, a mosdók, a tornaterem, a tálaló konyha és az udvar nem feleltek meg az előírásoknak. Az ÁNTSz évről évre észrevételezte a hiányosságokat.
Az óvoda elmúlt 3 tanévének átlagos gyereklétszáma 185 fő volt. Az óvodánk alapelve, hogy a gyermekek ismeretszerzése, tanulása örömmel, félelem nélkül, egyéni képességeikhez igazodva történjen. Ehhez elsősorban nyugodt, segítő légkört kellett kialakítanunk.
Az ÁNTSZ-szel történt konzultáció után világossá vált, hogy a jelenlegi alapterületen nem oldható meg az intézmény szabályszerű működése.
Az épületegyüttest tehát bővítenünk kellett.
A középső épület két csoportszobájának egybenyitásával tornatermet alakítottunk ki. A kialakuló nagyobb tér több funkciós, az óvoda életének fontos közösségi tere lesz. Központi találkozási hely az egész épületen belül, ez ad majd teret a közös, szülőkkel együtt tartott programoknak, itt nyílik majd lehetősége gyermekeinknek, hogy bemutassák előadásaikat.
Az itt megszüntetett két csoportszobát pótolnunk kell. Ezeket az alsó épületbe helyeztük át, a jelenleg ott lévő irodák és konyha helyére, amik az utcai oldalra az új építménybe kerültek. Az új építésű részben alakítottuk ki az új bejáratot, az épület melletti utcaszakaszon pedig az új parkoló helyeket. Átalakításra és felújításra került sor a kiegészítő helyiségeknél is, a mosdók, az öltözők, a fejlesztő szoba mind-mind megújult. A kert teljes átalakításon ment keresztül, napkollektoros zuhany, új játékok kerültek ide.
A gépészet is átalakításra került, lehetővé vált a fűtés szabályzása, ami a levegőkazános kiegészítéssel a gazdaságosabb üzemelést biztosítja a jövőben.
A beruházáshoz kapcsolódó eszközbeszerzésnél a fejlesztőeszközök kiválasztása fontos szempont volt. Ezek nagy része a mozgásfejlesztéshez kapcsolódik, hiszen ebben az életkorban ez a legfontosabb. Az új felszerelések; a székek, asztalok, textíliák, játékok, egyebek mind egy olyan környezet létrehozását segítik, ami esztétikus, a gyerekek életkorához illeszkedik anyagában, formájában, színvilágában egyaránt.
Az iskola
Pilisszentiván Község Önkormányzata örömmel jelenti be, hogy a KMOP-4.6.1/B-2 keretében megvalósuló pályázata – melyre 250.000.000. Ft támogatást nyert el – befejeződött.
A beruházáshoz kapcsolódó záró rendezvényt 2010. október 16-án, 17.00 órai kezdettel tartjuk. Helyszín: Pilisszentiván, Szabadság utca 87.
A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Pályázatunk célja Pilisszentiván község egyetlen iskolájának (amely német nemzetiségi többcélú összetett intézmény, az általános iskola mellett művészeti és szakiskola is egyben) hosszú évek óta esedékes infrastruktúrájának, eszközfejlesztésének, teljes körű akadálymentesítésének megvalósítása volt.
Az iskola többcélú intézmény, az elmúlt években a gyerekek létszáma folyamatosan emelkedett.
1993-ban indult meg az intézményben a tanulók művészeti oktatása kézműves, tánc, később színjáték tanszakokon. Diákjaink évente több előadást is tartanak, de eddig az épület nemhogy színház vagy előadó teremmel, de még egy aulával sem rendelkezett, ami alkalmas lett volna a rendezvények befogadására.
A gyerekek étkeztetése egy sötét, cső alakú, kulturálatlan helységben folyt, ahol egyszerre 30 gyerek tudott leülni.
Nem volt udvar, orvosi szoba, nem volt megfelelő a tornaterem, a könyvtár kicsi volt és sötét, kevés volt az osztályterem: 19 osztályra jutott 17 tanterem.
Az iskolát a földszinti részen új főbejárattal, a bejárat mellett kerékpártárolóval, 3 új tanteremmel, orvosi szobával, a meglévő tornateremből előadóteremmé is alakítható aulával, étkezővel, használható, „élő” kertkapcsolatot teremtő udvarral bővítettük. Az intézmény a felső szinten új, osztható tornatermet és tornaszobát, új öltözőket kapott. Elkészült az új könyvtár, az aula feletti részt pedig galériával egészítettük ki.
A gépészet is átalakításra került, mostantól lehetővé válik a fűtés szabályzása, ami a gazdaságosabb üzemelést biztosítja a jövőben.
A beruházáshoz kapcsolódó eszközbeszerzés is jelentős, a fejlesztő eszközök mellett az egy személyes tanulópadok, az informatikai eszközök, köztük az interaktív táblák mind a hatékony tanulást segítik.
Pilisszentivánt Duna-Ipoly Nemzeti Park által felügyelt Európa-diplomás természetvédelmi terület határolja, a Szénások dolomit hegyeinek kiemelkedő természeti értékeit az Európa Tanács 1995-ben Európa Diploma adományozásával ismerte el. Ezért természetes, hogy az iskola Pedagógiai Programjában is kiemelt szerepet kap a környezeti nevelés, amire a fejlesztés eredményeként még nagyobb hangsúlyt tudunk fektetni. Az alkalmazott alternatív energiaforrás (napkollektorok) és a csapadékvíz összegyűjtésével, mosdókban való felhasználásával nemcsak a gazdaságos üzemeltetés feltételeit teremtjük meg, de példát is állítunk a gyerekek elé.
A döntéshozók a pályázat benyújtásakor egyhangúan egyetértettek azzal a kiindulási ponttal, hogy a felújítást és bővítést ne a maximálisan kérhető 250 millió Ft támogatási határ szabja meg, próbáljunk meg minél komplexebb megoldást találni, ami az egész településnek hasznára válik. A település nem rendelkezett se közösségi házzal, se művelődési intézménnyel, se könyvtárral. A fejlesztés eredményeképpen kialakított aula, ami alkalmas közösségi rendezvények megtartására is, és az új könyvtár szervesen be fog épülni a település lakóinak életébe.
(pilisszentivan.hu)