Magyarország és Csehország gazdasági kapcsolatai hagyományosan erősek. Hazánk a cseh export- illetve importpartnerek rangsorában egyaránt a 9. helyen áll. Az intenzív kereskedelmi együttműködés ismeretében pedig nem meglepetés, hogy a szállítmányozás Csehország irányába igencsak keresett szolgáltatás.

Nehéz időkben is szükség volt a csehországi szállítmányozásra

Érdekesség, hogy a magyar áruk kivitele 2020-ban, a világjárvány első évében is bővült az előző esztendőhöz képest, és ezután is erőteljes volt az éves növekedés. A magyar exportban meghatározó súlyt képviselnek többek között a gépek és szállítóeszközök, a vegyi anyagok, valamint különböző ipari fogyasztási cikkek, és hasonló termékkörök dominálnak az importban is.

Megoldások kicsiben és nagyban

A legnagyobb exportőröknek sok esetben jól bejáratott szállítási együttműködéseik vannak, ám előfordul, hogy egy kisebb vállalkozásnak van szüksége gyors és rugalmas, nem utolsósorban költségkímélő megoldásra, akár kisebb mennyiségű áru kézbesítésére is. Néhány raklapos megbízásra nem mindig könnyű megfelelő ajánlatot szerezni a piacon – már ha az ember közvetlen fuvarban gondolkodik. Van azonban kedvezőbb alternatíva: a gyűjtőszállítmányozás Csehország viszonylatában is rugalmas, hatékony opciót jelent. Ennek lényege, hogy több feladó küldeményei tesznek ki egy teljes rakományt, amelyet így egyetlen jármű juttat el a célponthoz legközelebbi depóba. A maximális kihasználtság és az optimális útvonalak miatt ez a lehetőség egyszerre költség- és környezetkímélő.

A szállítmányozásban is kulcstényező a fenntarthatóság

A nemzetközi gyűjtőszállítmányozás fontos része a Raben Group tevékenységének. A 15 országban jelen lévő logisztikai szolgáltató növekvő hangsúlyt helyez a „zöld” szempontok érvényesítésére, ennek jegyében fejleszti tovább összeköttetéseit Európa-szerte. Állandó közúti szállítmányozási kapcsolatokat épít ki jelentős gazdasági régiók között, így növelve a raktérkapacitások kihasználtságát, egyúttal csökkentve a folyamat ökológiai lábnyomát.