A cseh világkupán Benkó Barbara második U23-ban

09:23 | 2011 08. 16.

Kategóriák: Sport

A hétvégi, csehországi olimpiai-krossz világkupa-futamon a pilisvörösvári Benkó Barbara U23-as második helye jelentette a legjobb eredményt a magyar csapat számára. Versenyzőink Nove Mesto na Morave-ban újabb világranglista-pontokat gyűjtöttek, Benkó a világkupa-összetettben is a második helyre lépett.

Folytatás a hétvégi záró fordulón Olaszországban; az ifik hétfőn az ausztriai Európa-bajnokságra utaztak.

A cseh világkupán a felnőttek közt Parti András (EuroOne-Cube Pro MTB Team) – a győztes cseh Jaroslav Kulhavy mögött – technikai problémákkal küzdött, végül 64., Buruczki Szilárd (Kőbánya TC) 76., Bogár Gábor (EuroOne-Cube Pro MTB Team)  98. helyen ért célba. A nőknél Dósa Eszter (Vitalitás SE) 58. lett, a győzelmet a kanadai Catharine Pendrel szerezte meg. Az U23-as hölgyeknél Benkó Barbara (Focus MIG Team) – az ukrán Yana Belomoyna mögötti – második helye azt jelenti, ezzel összetettben ezüstös helyre tért vissza; Kéri Zsófia (LTV Merida Racing) 25.-ként fejezte be a versenyt. Az U23-as férfiaknál Juhász Zsolt 44., Csielka Márk (mindkettő EuroOne-Cube Pro MTB Team) 61. helyen zárt. Fenyvesi Péter (Bringabanda SC) juniorban 43., Meggyesi Gergő (LTV Merida Racing) 56. lett. Világranglista-pontok tekintetében Benkó 70, Dósa 10, Parti, Buruczki és Bogár 3-3, Kéri 1 pontot szerzett a viadalon.

Igen sűrű olimpiai-krosszosaink versenynaptára, a csehországi szereplésük után a hét közepén az olaszországi Val di Sole-ba utaznak, ahol a világkupa-sorozat hetedik, záró állomásán állnak rajthoz.

Az ifjúságiak – U15-ös és U17-es korosztályban – hétfőn a Graz melletti Statteggbe indultak, ahol augusztus 16. és 19. között első ízben rendeznek a korosztálynak kontinensviadalt. Az Eb-re a hazai szövetség összesen 12 fiatalt nevezett; egy csapatot 2 fiú- és 1 leányversenyző alkot.

Az utazó korosztályos keret, U15: Bucsányi Henrietta (Cube Csömör), Dina Dániel (Fillari Team Budaörs), Kelenföldi Áron (PCCC), Megyaszai Lilla (Cube Csömör), Kádi József (Lavina SE) és Valter Attila (Cube Csömör); U17: Kubovics Klaudia (PCCC), Horváth Ádám (Cube Csömör), Meggyesi Bercel (PCCC), Brogli Réka (X2S Kona Team), Bányai Dominik (PCCC) valamint Erdélyi Attila (Cube-Csömör).