Pénteken 10 órától tartják az ürömi körforgalom ünnepélyes átadását. A helyszínen ott van a Varkapu.Info szerkesztősége is. Tudósítás percről percre.
Pénteken 10 órától tartják az ürömi körforgalom ünnepélyes átadását. A helyszínen ott van a Varkapu.Info szerkesztősége is. Tudósítás percről percre.
10:36 – A szalag átvágása
10:34 – Loppert Dániel felszólalását Király Gáboré követte. Beszédében külön megköszönte a helyieknek a türelmet, hiszen látta, hogy minden beavatkozás különösen nagy dugót okozott.
10:25 – Az államtitkárt követően Loppert Dániel a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs osztályvezetője szólalt fel. Loppert elmondta, hogy nem is emlékszik, mikor vált becsületbeli üggyé az ürömi körforgalom. „Sokan kérdezték, hogy miért kellett három hónapig építeni: azért mert nagy áteresztő képességű, mert nagy a forgalom, másrészt azért, mert egy patakra épült.” Loppert hozzátette: fontos, hogy elindulhat a vasútközlekedés az iskolakezdés előtt, ráadásul ez európai színvonalú lesz. Loppert külön kiemelte a munkásokat, akik 30 fokos melegben, de sokszor éjszaka és hétvégén is dolgoztak.
10:15 – Becsey hozzátette: jövő év elején Vörösvártól Budapestig már úgy juthatunk be, hogy nem lesz szintbeli kereszteződés a vasúttal. „Én megértem azokat, akik az elmúlt időszakban némi frusztrációval kérték azt, hogy legyen meg a körforgalom, de köszönöm a türelmet!”
10:10 – Becsey Zsolt szólalt fel először az ünnepségen. „A fejlődésnek és a sikernek egy pontjához érkeztünk” – kezdte beszédét. A helyettes államtitkár elmondta, hogy az ürömi körforgalom része a több tízmilliárdos építkezésnek. „Sokan akik erre élünk, tudjuk, hogy a lámpák megjelenésével micsoda torlódás volt a környéken. Már akkor igényelték a helyiek, hogy legyen körforgalom, ami engedni tudja az egyre sűrűbb gépkocsi forgalmat” – fogalmazott Becsey. A helyettes államtitkár úgy reméli augusztusban elindulhat a vasútközlekedés is.
10:04 – Elkezdődött az ünnepélyes átadás. Az eseményen jelen van Dr. Becsey Zsolt helyettes államtitkár, Loppert Dániel és Király Gábor a kivitelező cégtől.
10:00
09:40 – Pilisvörösvárról forgalmi fennakadás nélkül értünk el az ürömi körforgalomig. A helyszínen felvonult a sajtó, Loppert Dániel a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs osztályvezetője is jelen van.
(Varkapu.Info)