Az elmúlt esztendő pusztító esőzései hatalmas károkat okoztak mindenütt, így erdeink ökoszisztémájában is. Ám ez a szélsőséges időjárás sem tudta meggátolni munkálatainkat, így örömmel jelenthetjük, hogy végre a nagyközönség előtt is megnyitja kapuit az Apátkúti-völgy festői környezetében a Visegrádi Pisztrángtelep.

Az elmúlt esztendő pusztító esőzései hatalmas károkat okoztak mindenütt, így erdeink ökoszisztémájában is. Ám ez a szélsőséges időjárás sem tudta meggátolni munkálatainkat, így örömmel jelenthetjük, hogy végre a nagyközönség előtt is megnyitja kapuit az Apátkúti-völgy festői környezetében a Visegrádi Pisztrángtelep.

Reményeink szerint kellemes időtöltést, tartalmas kikapcsolódási lehetőséget sikerül nyújtanunk természetjárók, pihenni vágyó családok, s a horgászsportot kedvelők számára egyaránt.

A három, dán típusú, földmedres tó 1982-ben készült, s ettől kezdve 1986-ig Koncz Antal üzemeltette a halgazdaságot. 1986-tól Dobri Imre vette át a munkálatokat, ám az 1990-es nagymértékű csapadékhozam megrongálta a gátakat, így a szakemberek kénytelenek voltak teljes egészében megszűntetni a gazdálkodást. A tavak egészen 2010-ig használaton kívül voltak, amikor Koncz Antal fia, Koncz Miklós a halgazdaság újbóli beindítása mellett döntött, s Szabó Gáborral 15 ezer pisztráng betelepítését kezdeményezték. A felújítási munkálatok befejeztével a halak telepítésre kerültek az Apátkúti-völgy e három tavába, és újból megkezdődött a halgazdálkodás.

Célunk megismertetni az érdeklődőket az Apátkúti-patak élővilágával és halfaunájával, s lehetőséget nyújtani arra, hogy bepillantást nyerjen a látogató abba az érdekes világba, amelynek ugyanúgy része a zsákmányra lecsapó halraj, mint a kiváló sült étel. Hitvallásunk szerint csak akkor élvezhet az ember igazán egy jól elkészített sült pisztrángot, ha tudja, az miképpen jutott el tányérjára.
Ennek érdekében is szeretnénk majd 2011 tavaszától rendszeresen, csoportvezetés kíséretében érdekes kalauzolásra invitálni minden érdeklődőt, aki kíváncsi munkánk fortélyaira.

Természetesen horgászati és élőhal- vásárlási lehetőséget is biztosítunk, kiemelten ajánlva a legyezőhorgászatot minden kezdő és minden profi vendégünk számára. Sőt! A Dunakanyarban egyedülálló módon lehetővé tesszük a tavak biztonságos téli jégrétegének kialakulását követően a lékhorgászatot is.

Programjaink a nyugodt erdei környezetben való pihenést, a csendes kikapcsolódást szolgálják. Ezen nyugalomba való bepillantás lehetőségével várunk minden kedves érdeklődőt a december 5-ei hivatalos megnyitónkra! Legyen vendégünk egy pohár forralt borra és kóstolja meg füstölt pisztrángunkat!

Visegrádi Pisztrángtelep
www.visegradipisztrang.hu